Dağ Bisikleti Yarışı için Pirelli Lastikler Test Ediliyor

Lastik devi, dağ bisikleti lastiği Pirelli Gravity için yeni geliştirme programını duyurdu. Program, önceki dünya şampiyonu Fabien Barel ile gerçekleştiriliyor. Şimdi lastik üreticisinin Prototip#0 işaretli lastikleri 2021 DH Dünya Kupası ve Enduro World Serisi etkinliği gibi birden fazla dağ bisikleri yarışı etkinliğinde yarışacağı için bu süreç hızlanacak.

Prototipler Avusturya DH Dağ Bisikleti Yarışı Etkinliğinde Kullanılacak

Pirelli ile Rogue Racing takımı ve Theory Global Enduro takımı arasında imzalanan bir ortaklık anlaşmasının ardından prototip dağ bisikleti lastiği, sporcular tarafından zorlu testlerden geçti. Bu hafta sonunda Leogang’da yapılacak olan Avusturya DH dağ bisikleti yarışı etkinliğinde sürücülerin motosikletlerinde görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Dağ Bisikleti Lastikleri Farklı Koşullarda Test Ediliyor

En başından beri Pirelli’nin en son lastik projesine dahil olan İtalyan Rogue Racing, prototip dağ bisikleti lastiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için engin birikimini ve telemetri ekipmanı gibi en son teknolojileri kullandı. Ekip ve Pirelli mühendisleri, söz konusu ekipmanı kullanarak; Pirelli Gravity lastiğinin farklı bisikletler ve arazi türleri ile nasıl etkileşime girdiğini anlamak için çalışmalar yaptı. Süspansiyon çalışması, fren performansı ve ön/arka tekerlek hızı, yalpalama ve eğim performansı araştırıldı. Lastikler, böylelikle dağ bisikleti yarışı etkinliği için hazır hâle geliyor.

Pirelli Motorsporları Etkinliklerini Test için Kullanıyor

Pirelli, MTB disiplininin amansız ve zorlu arazileri ve iklim koşulları üzerinde yüksek performanslı prototiplerinin doğrulanması ve konsolidasyonu için Enduro World Serisi’ni test alanı olarak kullanacak. Pirelli’nin amacı, 2022’de lastiklerin tam olarak piyasaya sürülmesi için geliştirmeyi zamanında tamamlamak.