Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir atılım gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde imal edilen ürünlerde esas hedef güvenliğin ve en iyi performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı göstergesi yönünde değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı bilhassa kamyon ve zirai araçlar için üretmekte bulunduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha ciddi olduğunu belirten kuruluş, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek hız limiti bulunmayan otobanlarda, gerek katı koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar ciddiyet vermektedir. Fulda yalnızca üretimiyle değil, alıcı memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. on binlerce şahıs üzerinde her yıl yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımıyla potansiyel alıcı kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve idare ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre cihet eda eğilimindedir.

bağımsız kuruluşlarca yapılmakta olan başka anketlerde ise Fulda lastik üretimi yapan şirketler arasında alıcı beklentileri ve düşüncelerine en iyi önem verici, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu olup bitenleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen firmalar listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının ucuz olmaları, müşteri güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen alternatifler olmaları benzeri özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve talep gören bir şirket şekilde karşımıza çıkmaktadır. bilhassa orta ekonomik düzeydeki insanlar için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli seçenekler içinde yer almayı başaran Fulda, ülkemizde de azami tercih edilen alternatifler listesinde yer alıyor. özellikle araçları ile seyahat etmeyi seven şahısların güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı itibarı ile tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de ucuz fiyatlarla satın alınabileceği meselesi için son derece başarılı bir örnektir.