Bridgestone

Çeşitli ülkelerde üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip olduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle bu sektörün güçlü ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir tesadüf sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı adalet ettiğini tüm dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok sektörde hizmet vermekte olan başarılı şirketlerin yaptığının tersine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde azalma ve ya stabilite yakalamak yerine, her zaman daha da iyisini üretebilmek için çok aşırı önemli AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden şimdilerde dünyaya dağılmış halde olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en ciddi etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği önem ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir çok firmada kullanılmakta olan bazı ortak nitelik kontrol sistemleri vardır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımıyla hazırlanmıştır. Bridgestone’u farklı kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının oldukça çok firmada bulunduğu bu gibi sırf maliyetleri düşürerek daha çok fazla para kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılmaktadır olmasıdır. Güvenlik kadar önemli olan bir diğer etken ise, standart oto lastiklerde uygulanan maddelerin doğaya vermekte olduğu zararı en aza indirgeyebilmek ve tabiat dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi olarak adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını bütün dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu şekilde gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri çok fazla iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, çağımızda bu veriler vasıtası ile dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine yurdumuzda de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok mühim bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. memleketimizde BRiSA adı ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında üretilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini ülkemizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam olanakları, gerek alıcı memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulmakta. toplam nitelik yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini açıkça ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz.